Пошук

Обухів і майбутні вибори: від «боротьби кланів» до «боротьби ідей»

Обухів і майбутні вибори: від «боротьби кланів» до «боротьби ідей»

Осінні вибори вкотре підтвердять тезу про те, що людина людині вовк. У скоректованому варіанту замість "людина" стоїть "політик". Можливо тому, що цього разу боротьба на окрузі буде як між - , так і внутрівидова.

Це значить, що теоретично на ньому конкуруватимуть не тільки загальнопартійні програми, коньюнктурний рейтинг партій і запаковані фінпресом "парашутисти".

Факторами, котрі насправді повинні впливати на вибір громадян можуть стати особистість кандидата або його власне бачення проблематики округу, а відтак і шляхів його розвитку.

Іншими словами, чисто теоретично цьогоріч може скластися ситуація, котра впритул наблизиться до класичного розуміння політики з її "боротьбою ідей", а не "кланів" (ОПГ - "організованих політичних груп").

Звичайно, ми говоримо про низовий рівень обухівської політики, з котрого не зникнуть Левченко, Лавренюк, Ільєнко і їх оточення: "Команда молодости нашей", "Свідки покращення Обухова" і "Обухівська гвардія Лариси".

Сподівання, котрі варто покладати на вибори полягають у тому, що конкуренція між ними вийде за рамки стандартної полеміки з її "міцними господарниками" з одного боку і "свідками корупції" з іншого барикади.

В першу чергу тому, що подібна риторика притаманна саме боротьбі кланів, а не ідей.

Згідно з нею відбувається колообіг чиновників у природі. Гіпотетично ті, хто при владі - крадуть; опоненти борються з корупцією і під цим прапором перемагають на виборах для того, щоб красти самим. І так далі, по колу, оскільки інших, крім періодичної ротації, змін, кланова конкуренція не передбачає.

Ймовірно, причина подібного в тому, що платформа, на котрій відбувається діалог між владою і опозицією затиснута до лещат популізму і малодотична до клаптів, з котрих зшита ковдра обухівської громади.

Чому так, точніше, що свідчить на користь цієї гіпотези?

  • Ну, по-перше малограмотність обухівських чиновників, котра жодним чином не відповідає потрібному рівню і позбавлена цілющого впливу самоосвіти;
  • По-друге, низька освідченість активістів у сфері законодавства і відсутність бажання йти до кінця, котрі в сумі заміняє тріскотня у фейсбуці;
  • По-третє і це, ймовірно, найголовніше, відсутність цільного образу Обухова, його місії і бренду в обох сторін протистояння.

Власне, реакції на це питання прості і водночас такі, відповіді на котрі не дадуть ні влада, і опозиція.

  1. Як розбудовувати нові квартали Обухова без негативного впливу на екосистему, зокрема, оточуючі ліси?
  2. Як будувати керуючися інтересами громади, а не прикриваюся фіговим листком законодавства, котрий у підсумку приховує ціле кладовище скелетів-недобудов?
  3. Як збалансувати інтереси всіх частин його громади, і тієї, що живе, приміром, на Яблуневому, і тієї, що на Мира 17?
  4. Як провести адекватний урбаністичний аудит міста і на його основі виробити план, котрий позбавить громаду від чергової «площі матері»?

І так далі і тому подібне.

Це можливо, якщо у місті буде відбуватися жвава публічна дискусія, котра виводитиме проблематику в площину ідей, а не боротьби кланів за доступ до ресурсів.

Іншими словами, умовна «фемка», котрою замощене все місто повинна відповідати очікуванням якщо не більшої, то, принаймні, значної частини населення. А не лобістів, завдяки котрій кладуть саме її і саме конкретні підрядники.

Зміни почнуть відбуватися тоді, коли в Обухові конкуруватимуть ідеї, а не підрядники з їх цифрою «відкату» за тендери на роботи від міської ради.

Коли обговорення проблематики відбуватиметься у публічній площині, а не прохолоді кабінету, із залученням експертних груп, а не «замів».

Коли всі, залучені до формування образу Обухова і його майбунього будуть " в тємі", а не "в долі".

Вибори на носі. Скільки ви бачили, чули чи читали програм, котрі зверстані з урахуванням реальної місцевої проблематики?

Без облудного маркетингу на кшталт «Обухів стає все красивішим», «Змінимо їх і у місті перестануть красти», «Ми заведемо нових людей» тощо?

Висновок: допоки партії і їх кандидати не завдадуть собі клопоту витратити хоча би час на дослідження місцевої проблематики, боротьба між ними залишатиметься на зауваженому вище рівні – боротьби між кланами за доступ до ресурсів.

І тільки занурення у коди Обухова дозволить претендентам перевести її на вищий рівень «боротьби ідей», образів майбутнього Обухова.

За таких можна і треба голосувати.

Всі інші хай не вибачають.

Читайте також: